O mnie

O mnie

Nazywam się Joanna Wańkowicz. Dietetyk to nie tylko mój zawód, ale i styl życia.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Skończyłam podyplomowe studia z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Zdrowym stylem życia, komponowaniem posiłków interesuję się od dawna. Lubię gotować, eksperymentować w kuchni.
Swoją wiedzę pogłębiam nieustannie poprzez liczne szkolenia i kursy. Dzięki temu nie tylko wzbogacam i ugruntowuję wiadomości nt. żywienia i motywacji, ale przede wszystkim zmieniam się na lepsze dla moich pacjentów.

Poza tym jestem osobą aktywną fizycznie, ponieważ uważam, że w utrzymaniu zdrowia, sylwetki 70% zależne jest od diety – sposobu odżywiania, a 30% to ruch. Poza tym aktywność wspomaga wydzielanie endorfin w naszym organizmie, a wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dla większości moich pacjentów podstawowym problemem jest nadwaga oraz liczne nieudane próby odchudzania. Częstym pytaniem jakie od nich słyszę, jest: „Jak szybko schudnąć?”. Jako doradca żywieniowy zawsze odpowiadam, że dieta odchudzająca powinna być oparta o trwałe i stabilne efekty z zachowaniem zasad zdrowego żywienia. Indywidualnie dobrana dieta, porady i zalecenia online na każdym etapie, pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz zadbać o zdrowie.

Uważam, że planowanie posiłków jest niezmiernie ważne. Dla ułatwienia, na mojej stronie znajdziecie przepisy na zdrowe potrawy oraz te ‘grzeszne’, ponieważ jestem wyznawcą zasady 80:20. Jedz 80% zdrowo, wtedy na 20% możesz sobie pozwolić mniej zdrowego.

Jeżeli masz problem z ustaleniem tego, co Ci wolno, a czego nie wolno zapraszam do skorzystania z diety online, którą przesyłam na maila, po wypełnieniu formularza, znajdującego się na mojej stronie.

Możesz również umówić się na wizytę, podczas której wykonuję analizę składu ciała – zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej, poziomu wody w organizmie, BMI, określam wiek metaboliczny, badam tłuszcz trzewny. Dokonuję wywiadu żywieniowego oraz określam indywidualnie dopasowaną dietę. Moją ofertę znajdziecie tutaj.