Jak wytrzymać na diecie?

Styczeń sprzyja noworocznym postanowieniom. Wiele osób jednak wytrzymuje tydzień, dwa, później wraca do nowych nawyków.
Jak wytrzymać na diecie?
Najtrudniej, gdy w żołądku ssie, nerwy biorą górę, a waga spada bardzo powoli.
Jak wytrzymać na diecie? Oto kilka przydatnych wskazówek:

Przede wszystkim nie myśl o diecie, jak o karze. Karą dla Twojego ciała są słodycze, fast-foody. Jeśli chcesz dla Twojego ciała dobrze- zjedz ulubiony owoc, warzywo lub porcję kaszy.
Wraz z przejściem na dietę, zmień styl swojego życia. Kupuj książki o zdrowym odżywianiu, zapisz się na jogę, eksperymentuj w kuchni.

Zachowaj spokój, nie zrażaj się jeżeli waga od razu nie spada w dół. Odchudzanie to proces. Nie spiesz się. Zbyt ambitne plany nic nie dają, a efekt jo-jo może okazać się smutnym zakończeniem.

Zajmij się czymś. Nie myśl w kółko, że jesteś na diecie. Idź do kina, poruszaj się. Spraw sobie przyjemność. Idź na masaż.

Powieś na lodówce swoje zdjęcie na plaży sprzed lat, gdy byłeś z siebie zadowolona /zadowolony.

Nie poddawaj się, gdy zdarzy Ci się małe odstępstwo od diety. Zapomnij o nim, jak najszybciej i powróć do nowych nawyków.
Nuda nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Szczególnie wieczorami, gdy chęć podjadania jest największa. Znajdź sobie zajęcie. Idź na spacer, poczytaj książkę.
Nie bądź sam. Odchudzanie we dwójkę jest łatwiejsze. Namów męża, koleżankę, sąsiadkę na zrzucenie paru zbędnych kilogramów. Możecie wymieniać się wtedy przepisami. Razem upichcić coś zdrowego i smacznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *